Чөлөөт бөхийн залуучуудын УАШТ өндөрлөлөө

2011-05-10 15:00:00

Чөлөөт бөхийн залуучуудын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 2011 оны тавдугаар сарын 7-8-ны өдрүүдэд Буянт-Ухаа дахь Спортын шинэ цогцолборт болж уг тэмцээнд 23 аймаг, спорт хороо, клубын 300 гаруй бөхчүүд өрсөлдлөө.   Эрэгтэйчүүд

50 кг: 1.Л.Майдар (”Олимп” сургууль) 2.Г.Лхагва-Эрдэнэ (Налайх дүүрэг) 3.Ө.Тогтохбаяр (Орхон-Уул аймаг, “Ирээдүйн одод”  клуб), Б.Бат-Эрдэнэ (СХД, ”Ирээдүй” цогцолбор сургууль)

55 кг: 1. Э.Бэхбаяр (СХД, “Ирээдүй” цогцолбор сургууль)   2. Б.Номин (”Олимп” сургууль)   3. Б.Мөнхбат (”Тэмүүжин” клуб) 3. Б.Мөнхбаяр (Орхон-Уул аймаг, ”Хангарьд” клуб)

60 кг: 1.Б.Хаш-Эрдэнэ (”Алдар” спорт хороо) 2.Т.Түвшинтулга (”Олимп” сургууль) 3.Ц.Азбилэг (ҮБТДС), Б.Нямдорж (”Олимп” сургууль)

66 кг: 1. Г.Идэрхүү (”Олимп” сургууль)   2. Д.Бат-Мэнд (Орхон-Уул аймаг, ”Хангарьд” клуб)   3. М.Пүрэвдаваа (Говь-Сүмбэр аймаг) 3. Н.Мөнх-Эрдэнэ (Аварга” БТДС)

74 кг: 1.Б.Номиндалай  (”Аварга” БТДС) 2.Ц.Эрхэмбаяр (Хилчин” спорт хороо) 3.Д.Алтангэрэл ("Аварга” БТДС) Б.Доржжүгдэр (”Алдар” спорт хороо)

84 кг: 1. Ч.Идэрбаяр (ҮБТДС) 2. Б.Мөнхтулга (”Олимп” сургууль)  3. Х.Оргилболд (ҮБТДС)   3. Б.Даваа-Очир (”Хөвсгөлийн Хүчтэн” дэвжээ)

96 кг: 1.Г.Биндэрьяа (”Замчин” спорт хороо) 2.Д.Бат-Эрдэнэ (”Аварга” БТДС) 3.Ч.Очирсүх (Дархан-Уул аймаг, ”Хасу Мегаватт” клуб) Н.Энхтулга (Дархан-Уул аймаг, “Мега Стар” клуб)

120 кг: 1. Э.Оюунболд (”Аварга” БТДС) 2. Н.Баярбаатар (Дархан-Уул аймаг,”Мeга Стар” клуб)  3. Э.Нямаа(”Хилчин” спорт хороо)  3. Ц.Сандагдорж(”Хөвсгөлийн хүчтэн” дэвжээ)

Багийн дүн:1:“Олимп” сургууль (Дасгалжуулагч Гавьяат тамирчин О.Пүрэвбаатар)-43 оноо 2. “Аварга” БТДС (Дасгалжуулагч, гавьяат дасгалжуулагч Х.Намшир)-35 оноо 3.ҮБТДС (Дасгалжуулагч Ц.Баярсайхан)- 22 оноо 

Эмэгтэйчүүд 

44 кг:1. Э.Болор-Эрдэнэ (Төв аймаг) 2. Т.Цээбилиг (Дархан-Уул аймаг, ”Мега Стар” клуб)  3. Т.Дуламжав (”Шонхор” БТДС) 3. Л.Ундрам (”Мон Алтиус” БТДС)

48 кг:1.Ц.Бямбазаяа (“Алдар” спорт хороо) 2.Т.Уранзаяа (“Мон-Алтиус” БТДС) 3.Ю.Ганхайч (”Аварга” БТДС) Ц.Цэнджав (Налайх дүүрэг)

51 кг:1. Э.Даваачимэг (“Хилчин” спорт хороо)  2. Г.Сайнсар (Мон-Алтиус” БТДС) 3. Э.Эрдэнэчимэг (БЗД) 3. Э.Оюун-Эрдэнэ (Орхон-Уул аймаг, “Ирээдүйн Одод”  клуб)

55 кг:1.Б.Номин-Эрдэнэ (Орхон-Уул аймаг, ”Хангарьд” клуб) Л.Хонгорзул (БГД, 73 дугаар сургууль) Х.Болортуяа( Орхон-Уул аймаг, ”Ирээдүйн Одод” клуб) А.Орхон (”Алдар” спорт хороо)

59 кг:1. Б.Батцэцэг (Налайх дүүрэг)  2. Э.Цэрэнлхам (МССДС) 3. Б.Булгантамир (Дархан-Уул аймаг, ”Мeга Стар”      клуб)  3. С.Цэрэнчимэд (”Алдар” спорт хороо)

63 кг:1.Б.Нямгэрэл (Орхон-Уул аймаг, “Ирээдүйн Одод” клуб) 2.Э.Отгон-Эрдэнэ (“Алдар” спорт хороо) 3.Г.Отгонцэцэг (”Замчин” спорт хороо),  М.Онон (”Замчин” спорт хороо)

67 кг:1. О.Оюунтуяа (”Аварга” БТДС)   2. Б.Сайнбуян (”Алдартан” клуб)  3. Ц.Шинэхүү(Төв аймаг)  3. З.Болортунгалаг ("Замчин” спорт хороо)

72 кг:1.Б.Даваацэрэн (Төв аймаг) 2. Э.Буяндэлгэр (”Аварга” БТДС) 3.Э.Дорждулам (Архангай аймаг), П.Номиндалай (“Мон-Алтиус” БТДС) 

Багийн дүн:1.“Мон-Алтиус” БТДС (Дасгалжуулагч Х.Баасанжав)-38 оноо 2.“Аварга” БТДС (Дасгалжуулагч Ю.Гандолгор)-31оноо 3.“Алдар” спорт хороо (Дасгалжуулагч-гавьяат тамирчин Ц.Цогтбаяр)-29 оноо


Таньд манай сайт таалагдаж байвал like хийнэ үү. Баярлалаа

СЭТГЭГДЭЛ БИЧИХ


АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд mongolnews.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарлагсан тул Та сэтгэгдэлээ бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.



Таны нэрээ эсвэл и-мэйл хаягаа оруулна уу.

Таны cэтгэгдэл:

/Та 800 хүртлэх тэмдэгтэд багтаан сэтгэгдэлээ оруулна уу/

Манай буланд »